tytuł "Czy aluminium rdzewieje"

Czy aluminium rdzewieje?

Aluminium, inaczej nazywany glinem, to metal charakteryzujący się wyjątkowymi właściwościami antykorozyjnymi. Ale czy prawdą jest, że aluminium nie rdzewieje? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Czym jest aluminium?

Aluminium to naturalnie występujący metal o wyjątkowych właściwościach. Aluminium inaczej nazywamy glinem. Występuje w skorupie ziemskiej. Jest to metal o srebrzystobiałej barwie i niebieskawym odcieniu. Aluminium jest plastyczne. Cechuje się łatwością formowania w różne kształty i łatwością obróbki. Aby zwiększyć wytrzymałość aluminium często dodaje się do niego inne metale jak żelazo czy miedź.

Aluminium znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach życia od motoryzacji po przemysł budowlany, jednak najszerzej stosowane jest w przemyśle spożywczym. Opakowania jednorazowe wykonane z aluminium i puszki są głównym zastosowaniem tego metalu.

Pamiętajmy, że aluminium jest jednym z najczęściej recyklingowanych metali.

Czy aluminium rdzewieje?

Aluminium może korodować jak każdy metal, jednak jego odporność na rdzę jest znacznie wyższa. Na powierzchni aluminium wytwarza się tlenek aluminium. Warto zaznaczyć, że dla wielu metali szkodliwy jest wpływ wody i wilgoci. To główne powody, przez które metale rdzewieją. W przypadku aluminium wilgoć nie ma większego wpływu na korodowanie, ponieważ glin nie reaguje z wodą. Domieszka innych metali sprawia, że aluminiowe elementy, których używamy pokrywają się powierzchniową korozją.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *