drzwi-aluminiowe-wady-i-zalety

Drzwi aluminiowe – wady i zalety

Drzwi wejściowe są wizytówką domu. Powinny charakteryzować się nie tylko estetyką, ale również wysoką odpornością na warunki atmosferyczne. Drzwi wejściowe powinny być barierą dla nieproszonych gości – być solidne i trudne do sforsowania. Drzwi wykonane z aluminium są coraz częściej wybierane przez inwestorów!

Jakie drzwi wybrać?

Najczęstszym rodzajem drzwi wejściowych, na jakie się decydujemy, to drzwi drewniane. Niestety drewno nie należy do najtrwalszych materiałów. Jeśli poszukujemy alternatywy, powinniśmy rozważyć zakup drzwi z aluminium. Aluminium jest podatne na obróbkę, więc drzwi wykonane z tego materiału charakteryzują się mnogością wzorów. Niegdyś rzadko używano aluminium do produkcji drzwi, jednak ten rodzaj materiału jest coraz chętniej stosowany w nowoczesnych wnętrzach.

Drzwi aluminiowe – zalety

Drzwi aluminiowe są przede wszystkim ciepłe, ponieważ charakteryzują się warstwą termoizolacji. Aluminium jest również materiałem, który nie wymaga konserwacji jak w przypadku drewna. Drzwi aluminiowe są inwestycją na wiele lat, ponieważ aluminium nie ulega korozji i nie odkształca się. Jest to wyjątkowo lekki materiał. Na aluminium można nałożyć okleinę, która będzie imitować inne rodzaje materiałów np. drewno.

Wady drzwi aluminiowych

Największą wadą drzwi aluminiowych jest przede wszystkim cena. Aluminium jest droższe niż stal lub drewno, jednak pamiętajmy, że drzwi aluminiowe są znacznie trwalsze niż drzwi drewniane, więc w perspektywie lat inwestycja może nam się zwrócić.

Aluminium jest materiałem podatnym na zarysowania i warto o tym pamiętać podczas użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *