szkiełkowanie aluminium

Szkiełkowanie aluminium

Szkiełkowanie to forma obróbki metali, która polega na wygładzeniu powierzchni materiału za pomocą ścierniwa szklanego. Szkiełkowanie jest bezpiecznym zabiegiem dla powierzchni materiału. Nie uszkadza struktury metalu, a jedynie usuwa niedoskonałości (jak np. rdza) i zanieczyszczenia. Powierzchnia po szkiełkowaniu jest gładka i estetyczna.

Szkiełkowanie a piaskowanie


Oba te procesy są do siebie podobne, jednak używa się do nich innych materiałów. W przypadku piaskowania do bębna stalowego wsypuje się piasek, który z ogromną prędkością uderza w piaskowany materiał. Powierzchnia po piaskowaniu jest chropowata i dobrze nadaje się do malowania.
W przypadku szkiełkowania powierzchnia jest gładka i jednolita, a zamiast piasku używamy kulek szklanych.

Aluminium a procesy renowacji


Aluminium jest jednym z trwalszych materiałów. Nie wymaga specjalnych prac konserwacyjnych i jest odporne na korozję oraz trudne warunki atmosferyczne.
Szkiełkowanie najczęściej stosuje się podczas renowacji materiałów, ponieważ ten proces nie uszkadza powierzchni metalu, a jedynie ją oczyszcza i wygładza. Podczas szkiełkowania aluminium stosujemy mikrokulki szklane lub szklany granulat. Szkiełkowanie często stosuje się w przypadku elementów samochodów jak silniki lub felgi. Metody szkiełkowania aluminium raczej nie stosuje się w domu, a w specjalnie przygotowanych do tego celu zakładach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *