ILE_ZARABIA_SPAWCZ

Ile zarabia spawacz aluminium?

Spawaczem wcale nie jest łatwo zostać. Jest to wymagający zawód i nie każdy nadaje się do jego wykonywania. Aby zostać spawaczem trzeba mieć nie tylko specjalne umiejętności, ale należy zdać odpowiedni egzamin. Czym charakteryzuje się zawód spawacza? Ile zarabia spawacz? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Zawód: spawacz

Na obecnym rynku pracy jest duże zapotrzebowanie na zawody techniczne, w tym również na spawaczy. Praca spawacza polega na spawaniu i przecinaniu materiałów stalowych, metalowych lub żeliwnych. Jest to dosyć niebezpieczny zawód, ponieważ podczas spawania wydzielają się szkodliwe dla zdrowia i układu oddechowego opary. Istnieje również ryzyko poparzenia. To wymagająca praca, do której z pewnością nie każdy się nadaje.

Kto może zostać spawaczem?

Zawód spawacza wymaga odpowiednich umiejętności: zmysłu artystycznego, pewnej ręki oraz samodzielności. Spawacz powinien być sprawnym i zdrowym człowiekiem, ponieważ spawanie to w dużej mierze praca fizyczna. Spawacz najczęściej pracuje sam, więc powinien cechować się dużą samodzielnością. Najważniejszym narzędziem do pracy spawacza są… ręce. To właśnie dłońmi spawacz operuje podczas pracy. Spawacz powinien charakteryzować się pewnością, dbałością o szczegóły oraz sokolim wzrokiem, ponieważ w tej pracy liczy się również estetyka wykonania.

Ile zarabia spawacz?

Istnieje kilka metod spawania, które różnią się predyspozycjami, jakie musi posiadać spawacz oraz zarobkami, na jakie może liczyć.

Najpowszechniejsze metody spawania to:

– spawacz MAG, którego zarobki plasują się do 3000 zł netto

– spawacz podwodny – zajmuje się spawaniem elementów znajdujących się pod wodą. Zawód wykonywany na platformach wiertniczych, stalowych konstrukcjach wodnych. W Polsce mniej popularny. Zarobki sięgają nawet 10 000zł miesięcznie.

Spawacz:

– światłowodów – może osiągnąć do 4000zł netto miesięcznie

– gazowy – może zarobić do 4000zł netto

– aluminium – zawód nie wymagający większych umiejętności, ale charakteryzujący się dużym zapotrzebowaniem na rynku pracy. Zarobki w tej dziedzinie sięgają 4000zł netto.

Reasumując zawód spawacza jest w dzisiejszych czasach bardzo pożądany i nieźle opłacany, lecz aby go wykonywać należy posiadać odpowiednie predyspozycje i umiejętności. Zanim podejmiemy decyzję o podjęciu kursu spawacza, powinniśmy dobrze się zastanowić, czy będziemy w stanie wykonywać tę pracę, ponieważ jest to również fizycznie wymagający zawód.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *