Profile aluminiowe na czarnym tle oraz tytuł artykułu.

Profile aluminiowe konstrukcyjne – czym są?

Profile aluminiowe konstrukcyjne – czym są?

Profile aluminiowe znajdują szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Ale jednym z głównych zastosowań profili aluminiowych są konstrukcje maszyn. Budowa i właściwości profili aluminiowych sprawiają, że są to materiały wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Aluminium charakteryzuje się również odpornością na korozję, wilgoć oraz zmiany temperatur.

Właściwości aluminium

Aluminium to lekki metal o srebrzystobiałej barwie. Aluminium charakteryzuje się wysoką plastycznością, więc aby zwiększyć wytrzymałość, dodaje się inne metale jak miedź czy żelazo. Temperatura topnienia aluminium oscyluje wokół 660 stopni Celsjusza, a z racji domieszki innych metali spawanie aluminium nie należy do najłatwiejszych. Do spawania aluminium stosujemy prąd przemienny zamiast prądu stałego. Profile aluminiowe są materiałem chętnie wybieranym przez konstruktorów, ponieważ jest są odporne na korozję, wilgoć i trudne warunki atmosferyczne.

Zastosowanie aluminium

Aluminium jest szeroko stosowane w wielu dziedzinach przemysłu. Najczęściej znajdziemy aluminium w przemyśle spożywczym jako opakowania jednorazowe, puszki, kapsle czy folie ochronne. Ale aluminium znajdzie zastosowanie również w przemyśle motoryzacyjnym oraz AGD. Właściwości aluminium sprawiają, że materiał stosowany jest również jako elementy maszyn czy konstrukcji. A dzięki wyjątkowo estetycznemu wyglądowi aluminiowe elementy możemy znaleźć jako elementy wystroju wnętrz czy jako dekoracje.

Profile konstrukcyjne

Na profile konstrukcyjne składają się wszelkiego rodzaju kształtowniki – płaskowniki, ceowniki, teowniki, kątowniki lub rury. Profile konstrukcyjne występują w wielu wymiarach, dzięki czemu dobranie odpowiedniego profilu nie powinno stanowić problemu. Znajdują zastosowanie jako osłony maszyn, konstrukcje ramowe, komponenty, transportery. Profile aluminiowe są lekkie, dlatego ich transport jest znacznie łatwiejszy niż transport stali. Wysoka jakość wykonania profili aluminiowych sprawia, że jest to coraz częściej wybierany materiał.
W naszym sklepie znajdziesz profile konstrukcyjne wykonane z najwyższej jakości aluminium w wielu wymiarach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *